Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers

Lubię czytać
Blog > Komentarze do wpisu

Przegląd filmowy nr 3

"Wspaniała" ("Populaire") - dziękuję za polecenie, Mamo_Pietruszki! Film super, lekki, przyjemny, bardzo zabawny. Francuski ;) O dziewczynie, która chce się wyrwać z małego miasteczka, a jej jedynym talentem jest szybkie pisanie na maszynie. Francuska komedia romantyczna w realiach lat 50-tych.

"Magic Mike" - typowo kobiecy film. Podejrzewam, że żaden facet (mój na pewno) nie zniósłby scen męskiego striptizu, którymi ten film jest naszpikowany ;) Ja też szczerze mówiąc nigdy nie byłam przekonana do takich "atrakcji", bo o ile kobietom wychodzi to jakoś naturalnie i z wdziękiem, o tyle męski striptiz kojarzy mi się z kiczem i naśladowaniem kobiecych ruchów, które do facetów zwyczajnie nie pasują. Nie powiem, Magic Mike pomógł mi zmienić zdanie. Może i film nie jest wysokich lotów, ale jest chwilami zabawny i chwilami jest na co popatrzeć. Ciekawe ile musieli zapłacić Matthew McConaughey'owi za tę rolę ;)

"Next" - widziałam już dawno, ale przypomniał mi się w związku z "Efektem motyla" (o którym poniżej). Ciekawy film o człowieku posiadającym nietypowe zdolności. Główny bohater (świetna rola Nicholasa Cage) potrafi przewidywać przyszłość, ale tylko 5 minut do przodu. Jak mu to komplikuje i ułatwia życie? Warto zobaczyć!

"Uprowadzona" i "Uprowadzona 2" - pierwsza część była niedawno w tv, druga jest aktualnie w kinach. Filmy akcji, za którymi zwykle nie przepadam, ale te wyjątkowo mi się podobały. Liam Neeson w roli ojca próbującego uwolnić córkę z rąk porywaczy. Mnóstwo strzelania i bijatyki, wartka akcja, ciekawa fabuła. Filmy są dość krótkie i dobrze wykorzystano każdą sekundę. Na mnie największe wrażenie zrobiła sama postać ojca - jego inteligencja, logika, doskonała organizacja, przygotowanie na każdą sytuację. Jeden z nielicznych przypadków, gdzie druga część w niczym nie ustępuje pierwszej!

"Pojedynek" ("Sleuth") - ten film to klasa sama w sobie. Występują tam właściwie tylko 2 aktorzy: Michael Cane i Jude Law. Dla mnie mistrzostwo świata. Polecam gorąco!

"Scoop - Gorący temat" - film Woody'ego Allena, ale nie z tych "głośnych", w każdym razie ja wcześniej o nim nie słyszałam. Jeśli szukacie czegoś lekkiego, łatwego i przyjemnego, ale na poziomie, to się nadaje ;) No i gra tam Hugh Jackman! :) Muzyka też na plus.

"Miasto ślepców" ("Blindness") - niesamowity film, który budzi jednak we mnie mieszane uczucia. Opowiada o epidemii ślepoty, która nagle spada na miasto, ludzie zarażają się od siebie nawzajem w błyskawicznym tempie. Tylko jedna osoba - główna bohaterka - nadal widzi, jednak nie przyznaje się do tego, żeby nie rozdzielono jej z mężem. Film jest pięknie nakręcony, niesamowita jest gra światłem odzwierciedlająca kierunek w jakim zmierza fabuła. Jednak ukazany tam poziom ludzkiego zezwierzęcenia to chwilami dla mnie za dużo, no i zakończenie jest odrobinę banalne. Ale to tylko małe minusy w porównaniu do wielkich zalet tego filmu.

Wielkie porażki ostatniego miesiąca to "The Social Network" - film o powstaniu Facebooka; "Ostatnie zlecenie" ("Bangkok Dangerous") z Nicholasem Cage - jak lubię tego aktora, tak ta rola kompletnie do niego nie pasowała, a film był do bólu przewidywalny; "Efekt motyla 2"  - pierwsza część to film jedyny w swoim rodzaju (kto nie widział, niech nadrobi!), nie miałam pojęcia, że jest część 2 (a nawet 3!) i nic dziwnego, bo naprawdę nie warto o niej wspominać.

niedziela, 26 maja 2013, berenika1000
Tagi: film

Polecane wpisy

 • Przegląd filmowy nr 6

  Dawno nie było, ale też miałam długą przerwę w oglądaniu. Teraz nadrabiam wylegując się w łóżku na L-4 ;) Ale tymczasem zaległości z kilku ostatnich miesięcy: "

 • Przepadłam

  Jestem tam: Wrócę, jak skończę :) Już 10 odcinek 1 sezonu :)

 • Przegląd filmowy nr 5

  Dawno nie było, ale mieliśmy sporą przerwę w oglądaniu. Ostatnio jednak wykupiliśmy sobie Iplex Plus (uwielbiam mój telewizor za możliwość korzystania z Iplexu

 • The Forgiven

  "Akcja filmu The Forgiven rozpoczyna się w momencie, kiedy Arcybiskup Desmond Tutu, będąc przewodniczącym ogólnonarodowego śledztwa zostaje wezwany do szukające

 • Strategia szukania partnera - rozkład

  Dziś używam rozkładu Plaster Miodu w kontekście szukania partnera. Czy rozkład sprawdza się praktycznie? Zobaczcie tutaj

Komentarze
Gość: , *.dynamic.chello.pl
2013/05/26 19:47:52
Uprowadzona 1 i 2... uwielbiam!!!
-
2013/05/26 20:36:26
A ja dalej nie wiem kto do mnie pisze z tego adresu! ;)